Periyodik araç bakımı ne işe yarar?

Yeni nesil araçlar her ne kadar en son teknolojilerle ve en kaliteli malzemelerle üretiliyor olsa da, aracınızı oluşturan parçaların da bir ömrü vardır. Aracınızın üretiminde kullanılan parçalar zamanla etkisini yitirir. Bu yüzden marka veya modeli ne olursa olsun her araç düzenli bakıma ihtiyaç duyar. Aracınızda bu tür sorunların olup olmadığını görebilmek için öncelikle kontrol edilmesi ve gerekirse aşınan veya etkisini yitiren parçaların yenilenmesi gerekir.

Düzenli kontrol ve bakımlar yapılmazsa aracınızın vereceği tepkilerden de bir sorun olduğunu anlayabilirsiniz fakat beklenmedik arıza ve kaza riski, bakımı ve kontrolleri düzenli yapılmayan araçlarda oldukça yüksektir. Periyodik araç bakımı beklenmedik arıza ve kaza risklerini en aza indirirken, aracınızın daha etkili çalışmasını sağlayarak yakıt tüketimini de azaltır. Bu sayede hem yola güvenle devam eder, hem de bütçenize zarar vermemiş olursunuz.

Periyodik araç bakımı yapılmazsa ne olur?

Büyük bütçeler ayırarak aldığınız aracınızın periyodik bakımları yapılmadığı zaman bütçenize, sürüş güvenliği ve sürüş konforuna olumsuz etkileri vardır.

  • Periyodik araç bakımı yapılmayan aracın kullanım ömrü azalır.
  • Aracınızı oluşturan parçalar zamanla aşınacağı ve etkisini yitireceği için, ani araç arızası ve arızalara bağlı kaza riski artar. Bu da hem sizi, hem sevdiklerinizi, hem de trafikteki diğer sürücüleri riske atar.
  • Aracın performansı düşeceğinden yakıt tüketimi artar ve sürüş konforu azalır.

Hemen Bodrum Oto  Servis Noktası bilgilerine ulaşıp randevu alın, bu fırsatı kaçırmayın!

*Kampanya sadece kampanyaya katılan Bodrum Oto’da geçerlidir.  Belirtilen fiyat Opel Corsa 1.4i 16V segment araçlar için geçerli olup, fiyatlara KDV dahildir. Belirtilen fiyat Bodrum Oto Lastik ve Servis LTD. ŞTİ. tarafından tavsiye niteliğinde ve bilgi amaçlıdır.  Yeniden satış fiyatları Bodrum Oto tarafından müstakil olarak ve serbestçe belirlendiginden, illere,  Bodrum Oto satış ve fiyat belirleme politikalarına, araç marka, model, üretim yılına göre farklılık gösterebilir. Periyodik araç bakımı için ilgili Bodrum Oto Servis Noktasından en az 3 gün önce randevu almanızı tavsiye ederiz.Araç marka/model bilgilerinizi girerek size en yakın Bodrum Oto Noktasına fiyatlandırma talebi gönderin, uzmanlarımız sizi arasın. Fiyatlandırma talebi göndermek için bizimle iletişime geçin.

Kampanya 1 Ocak 2018 – 31 Aralık 2018 tarihleri arasında geçerlidir.